Dlaczego chusta?

Moja przygoda z noszeniem rozpoczęła się ponad 9 lat temu, kiedy urodził się mój Syn. Pamiętam do dziś nasze pierwsze wiązania, niepewność, ostrożne próby i obawy, czy wiążemy się prawidłowo. Na szczęście, im więcej się nosiliśmy, tym bardziej nas to wciągało, poznawaliśmy innych chustujących rodziców, później zrodziła się idea założenia gliwickiego Klubu Kangura... i wtedy pomyślałam, że chcę nabyć kompetencji do tego, by uczyć wiązania innych rodziców. 

Postanowiłam zostać Doradcą Noszenia. 


W styczniu 2012 roku ukończyłam kurs podstawowy w szkole ClauWi, następnie kurs zaawansowany, który otworzył przede mną możliwość uzyskania Certyfikatu, i tak, od kwietnia 2015 roku, jestem oficjalnie Certyfikowanym Doradcą Noszenia ClauWi. 

W międzyczasie bardzo wiele się nauczyłam, poznałam wielu fantastycznych rodziców i ich dzieci, nosiłam po kolei swoje dwie córki i zrozumiałam, że choć wiązań jest zaledwie kilka, to każde dziecko jest inne i każde wymaga indywidualnego podejścia.  

Mogę śmiało powiedzieć, że kocham to co robię :-) Uwielbiam widok rodziców, którzy, z początku niepewnie biorą do rąk 4 metry materiału, by po chwili przytulić swoje dziecko, czasem zadziwione, a najczęściej powoli zasypiające spokojnie wtulone w mamę lub tatę...

Chętnie podzielę się swoją wiedzą i wciąż rosnącym doświadczeniem, dlatego zapraszam na:

  • konsultacje indywidualne
  • spotkania informacyjno-doradcze
  • warsztaty chustowe w małych grupach
Konsultacje indywidualne:
Spotkania indywidualne z rodzicami, w czasie których uczę wiązać chustę w spokojnych, domowych warunkach, w rytmie dostosowanym do dziecka i rodziców. Konsultacje mogą odbywać się w domu klienta lub zapraszam do siebie. Mile widziani są oboje rodzice. To również okazja i przestrzeń do rozmowy i rozwiewania wątpliwości.
Czas trwania: 2-2,5 godziny

Spotkania informacyjno-doradcze:
To otwarte spotkania dla większych grup. Na takich spotkaniach odpowiadam na pytania i rozwiewam wątpliwości, choćby takie jak:
chusta czy nosidło? chusta tkana czy wiązana? czy rodzaj wiązania ma znaczenie? od kiedy można nosić dziecko w chuście? dlaczego niektórzy odradzają noszenie dzieci w chuście? czy dziecko się za bardzo nie przyzwyczai? i wiele innych.
Czas trwania: 1,5 - 2 godziny

Warsztaty chustowe (Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Bytom i okolice):
W czasie warsztatów powiem słów kilka o małych i dużych kręgosłupach oraz nauczę wiązać tak, by małym i dużym było wygodnie i bezpiecznie. Warsztaty przewidziane są dla małych grup (5-6 osobowych).
Czas trwania: 2 godziny

Zapraszam do współpracy:
Szkoły rodzenia / Kluby Maluszka / Kawiarnie rodzinne

Chętnie zorganizuję warsztaty lub spotkania w miastach: Gliwice, Bytom, Chorzów, Ruda Śląska, Katowice, Zabrze, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry oraz innych miastach na Śląsku.

Konsultacje z dojazdem do klienta również na terenie Śląska: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Ruda Śląska, Chorzów, do miast poza Gliwicami dojadę ze zwrotem kosztów podróży.